Sportivi

Nr. crt. Numele sportivului Data nașterii Rating
1. Nechita Vlad-Mihai 09.08.2002 1870
2. Plugaru Rareş 10.05.2004 1800
3. Ţugurlan Ionuţ-Cristian 29.01.2003 1718
4. Hriscu Alexandru-Gabriel 16.07.2001 1712
5. Adăscăliței Ștefan-Alexandru 04.01.2005 1599
6. Poncu Andrei 12.08.2002 1549
7. Toma Traian 18.08.2004 1503
8. Gorea Ştefan-Alin 08.02.2004 1502
9. Dănilă Ianis-Andrei 21.12.2004 1493
10. Tanasă Paul-Iulian 21.06.2003 1470
11. Nechita Bogdan-Gabriel 29.01.2007 1396
12. Hogaș Mihai 29.10.2006 1370
13. Gheorghieş Alexandru 29.07.2006 1313
14. Rogojină Mihai 19.01.2004 1292
15. Plugaru Maria 10.05.2004 1111
16. Cocea Cosmin 10.05.2003 1061
17. Rusu Paul-Adelin 23.06.2006 1001
18. Tanasă George-Constantin 04.02.2007 1001

 

Nechita Vlad-Mihai

Locul 44 (U11) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul III (blitz) la Campionatul Naţional Individual (B8) – Voineasa 2010
Locul I la Campionatul Naţional pe echipe (B8) – Iaşi 2010
Locul II la Campionatul National pe echipe (B8) – Iaşi 2009
Locul I în clasamentul general la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul I în proba de dezlegări la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul I în proba de blitz la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul II la şah clasic la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul III la şah rapid la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul I (<10 ani) la Cupa “Micul şahist” – aug. 2012
Locul II (<10 ani) la Festivalul Internaţional “Mihail Sadoveanu” – 2012
Locul II (<10 ani) la concursul “Balkan Grand Prix” – 2011
Locul II (<8 ani) la concursul “Balkan Grand Prix” – 2010
Locul I la concursul “Şah în grădiniţe” (individual) – mai 2009
Locul I (echipe) la concursul “Şah în grădiniţe” – mai 2009
Locul II la concursul “Şah in şcoală” – iun. 2012
Locul I la concursul “Ziua Europei” – mai 2009
Locul I (Elo<1700) la “Cupa Iaşului” (șah rapid) – 2012
Locul I (<8 ani) la “Finala Iaşului” de şah rapid – 2009
Locul III (<8 ani) la concursul “Grand Prix” Iaşi – nov.2009
Locul III (<10 ani) la “Cupa de vară” – Bicaz 2011
Locul III (<10 ani) la Cupa “Sărbătorile Iaşului” – 2012
Locul III la Festivalul de şah “Miron Costin” – 2011
Locul III (<10 ani) la “Cupa Radio Iaşi” – 2012
Locul I la concursul “Cupa Vasile Conta” – 2011
Locul II la concursul “Cupa Vasile Conta” – 2010

Gorea Ştefan-Alin

Locul 47 la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul III (<8ani) la Memorialul “Mihai Molodoi” – 2012
Locul I (<10ani) la “Cupa Iaşului” (șah rapid) – 2012
Locul III (<8ani) la Festivalul de şah “Miron Costin” – 2012
Locul III (<8ani) la “Cupa Speranţelor” – feb. 2012
Locul III (<8ani) la concursul “Grand Prix” Iaşi – ian. 2012

Hriscu Alexandru-Gabriel

Locul 37 (B11) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Calificat în finala B12 a Campionatului Naţional Individual (şah clasic), unde s-a clasat pe locul 24 – Călimăneşti 2012
Locul I pe masa 2 (B10), cu punctaj maxim, la Campionatul Naţional de şah pe echipe – Iaşi 2011
Locul I la “Cupa Solovan” – Sarasau (Maramureş) 2011
Locul III la Festivalul Internaţional “Mihail Sadoveanu” – 2012
Locul II (B10) la concursul “Cupa de vară” – Bicaz 2011
Locul II ( dezlegări B10) la Festivalul Internaţional de Şah “Trofeul Litoralului” – 2011
Locul II la “Cupa Şcolilor” la şah – oct. 2011
Locul III la concursul “Şah în şcoală” – 2010
Locul I (cl. a IV-a) la concursul judeţean de şah “Mihail Sadoveanu” – 2012
Locul III (Elo<1700) la Cupa “Sărbătorile Iaşului” – 2012
Locul III (Elo<1700) la “Cupa Iaşului” (șah rapid) – 2012
Locul IV la Cupa “Micul şahist” – aug. 2012
Locul III la Festivalul de şah “Miron Costin” – 2010
Locul III la concursul de blitz “Cupa Radio Iaşi” – 2012
Locul V la concursul “Trofeul Speranţelor” – feb. 2011
Locul V la Festivalul de şah “Miron Costin” – 2011
Locul I la “Cupa vacanţei” (Philidor) – iun. 2011
Locul I la concursul de blitz “Grand Prix Philidor” – 2012

Ţugurlan Ionuţ-Cristian

Locul I (echipe) la concursul „Şah în grădiniţă” (2010)
Locul VI la „Trofeul speranţelor” Iaşi (2012)
Locul II la „ Cupa vacanţei” (2011)
Premiul special la concursul „ Cupa Philidor” (2010)
Locul II (dezlegari) la Cupa “Philidor”(2012)
Locul III (dezlegari) la Cupa “Philidor”(2011)

Obadă Ema

Campioană a Uniunii Europene 2013 – Malenovice (Cehia)
Vicecampioană mondială şcolară (2012)
Triplă campioană națională (șah rapid, blitz și dezlegări) – Călimănești 2013
Campioană naţională la dezlegări (Călimăneşti 2012)
Locul III (șah clasic) la Campionatul Național de Șah pentru copii și juniori în 2012 și 2013
Locul III (blitz) la Campionatul Național de Șah pentru copii și juniori – 2012
Campioană naţională şcolară (<7 ani) (Căciulata 2012)
Locul I (blitz) (<9 ani) la Campionatul National de Șah Școlar ”Elisabeta Polihroniade” (Căciulata 2012)
Locul II (dezlegări) la Campionatul National de Șah Școlar ”Elisabeta Polihroniade” (Căciulata 2012)
Locul III la Campionatul Național de Șah pe echipe (2011)
Locul I pe masa 2 la Campionatul Național de Șah pe echipe (2011)
Locul II (șah rapid) la Campionatul Național de Șah pe echipe (2011)
Locul II (blitz) la Campionatul Național de Șah pe echipe (2011)
Locul I în clasamentul general la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul I în proba de dezlegări la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul II la şah rapid la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul III în proba de blitz la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul III la şah clasic la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul II la Festivalul Internațional de Șah ”Elisabeta Polihroniade”, ediția a III-a (Căciulata 2011)
Locul III (dezlegări) la Festivalul Internațional de Șah ”Elisabeta Polihroniade”, ediția a III-a (Căciulata 2011)
Locul III la concursul ”Trofeul Speranțelor” – feb. 2011
Locul I la concursul ”Trofeul Speranțelor” – apr. 2011
Locul I la Festivalul de şah ”Miron Costin” – 2011
Locul III (<8ani) la ”Cupa de vară la șah” (Bicaz 2011)
Locul I la ”Cupa școlilor la şah” (Carefour Era – oct. 2011)
Locul I (<6 ani) la ”Cupa Moș Nicolae” ed. a II-a (Galați 2011)
Locul II (fete) la Festivalul de șah pentru copii ”Miron Costin” – 2012
Locul II la concursul “Grand Prix blitz” – mar.2012
Locul I la concursul ”Șah în grădiniță” – 2012
Locul I (echipe) la concursul ”Șah în grădiniță” – 2012
Locul I (fete) la ”Cupa preșcolarului” (Sighetul-Marmației – 2012)
Locul I la ”Cupa Vacanței” (Brașov -2012)
Locul II (fete) la Memorialul ”Maria Albuleț” (Brăila – 2012)
Locul I (fete) la Memorialul ”Cristian Albiciuc” (Rona de Sus – 2012)
Locul I (fete) la “Cupa Lăpușneanu” – 2012
Locul III (fete) la concursul de blitz “Cupa Radio Iaşi” – 2012

Plugaru Rareş

Locul 73 (U9) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul I (<10ani) la “Cupa Iaşului” (șah rapid) – 2012
Locul II (<8 ani) la “Cupa Speranţelor” – oct. 2012
Locul III (civ<1300) la “Trofeul Speranţelor” (feb. 2012)
Locul II (<8 ani) la “Cupa Radio Iaşi” – 2012
Locul V (<8 ani) la Cupa “Micul şahist” – aug. 2012
Locul IV (<8 ani) la “Cupa Lăpușneanu” – 2012

Toma Traian

Component al lotului naţional de juniori (8 ani) datorită clasării pe locul X la Campionatele Naţionale (Călimăneşti 2012)
Locul 37 (U9) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul III (U8) la șah clasic la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul III (U8) la șah rapid la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul IV (clasamentul general) la Festivalul Internațional de Șah “Elisabeta Polihroniade” (2012)
Locul I (U8) la Trofeul “Șah Club Galați” (2012)
Locul III (U8) la Festivalul Internațional “Mihail Sadoveanu” (2012)
Locul I (U8) la blitz Grand Prix Iași (mar. 2012)
Locul I (CIV<1300) la “Trofeul Speranțelor” (feb.2012)
Locul V (U8) la Cupa “Micul Șahist” (ian. 2012)

Timofte Nicolae

Component al lotului naţional de juniori (8 ani) datorită clasării pe locul VI la Campionatele Naţionale – Călimăneşti 2012
Locul II (<8 ani) la Cupa “Micul şahist” – aug. 2012
Locul IV (<8 ani) la Festivalul Internaţional “Mihail Sadoveanu” – 2012
Locul I (<8 ani ) la Festivalul de şah “Miron Costin” – 2012
Locul I (echipe) la concursul “Şah în grădiniţe” – 2011
Locul II (<8 ani)la Cupa “Palatul Copiilor” – nov. 2011
Locul II (<8 ani) la “Cupa Speranţelor” – 2010
Locul III (<8 ani) la “Trofeul Speranţelor” – ian. 2011
Locul III (<8 ani) la “Trofeul Speranţelor” – feb. 2012
Locul II (<8 ani) la concursul de blitz “Grand Prix” – mar. 2012
Locul I (<6 ani) la Cupa “Micul şahist” – 2010

 

Ignat Vlad-Rovin

 

Rogojină Mihai


Locul 61 (U9) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul I (echipe) la concursul „Şah în grădiniţă” (2010)
Locul I la „Cupa Unirii” (2011)
Locul II (echipe) la „Cupa Moldovei” (2012)
Locul II la „Trofeul Speranţelor” (feb. 2012)
Locul III la concursul „Şah în şcoală” (2012)
Locul II la Festivalul de şah „Miron Costin” (2012)
Locul II la Festivalul de şah „Miron Costin” (2010)
Locul V la concursul „Şah în şcoală” (2011)
Locul VI la „Trofeul Speranţelor” (feb. 2011)
Locul VI la „Trofeul Speranţelor” (apr. 2011)
Locul VI la “Cupa Şcolilor la şah” (oct. 2011)
Locul V la Festivalul de şah „Miron Costin” (2011)
Locul V (<8 ani) la “Cupa Lăpușneanu” – 2012
Locul II la „Cupa Moş Crăciun” (2010)
Locul VI la „Cupa Negruzzi” (2009)

Dănilă Ianis-Andrei

Locul 70 (U9) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul I (general) la “Trofeul Speranțelor” (nov. 2012)
Locul I la “Cupa Speranțelor” (oct. 2012)

Poncu Andrei

Locul 60 (U11) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul VI la Festivalul International “M.Sadoveanu” ed.27  (2012)
Locul II la concursul “Şah în şcoală” (2011)
Locul II la concursul de blitz organizat în Era Park (2011)
Locul II ( Locul III la “Cupa Speranţelor” (2011)
Locul II (la civ<1300) la “Trofeul Speranţelor” (2012)
Locul I la “Cupa Titu Maiorescu” (2011)
Locul I la “Cupa Titu Maiorescu” (2012)
Locul III (echipe) la “Cupa Moldovei” (2012)
Locul V la Grand Prix “G. Ibraileanu” (2011)
Locul V la concursul “Şah în şcoală” (2011) – blitz
Locul VI (echipe) la concursul “Şah în şcoală” (2012)

Hogaș Mihai

Gheorghieş Alexandru

Locul I (<6 ani) la Cupa “Micul şahist” – aug. 2012
Locul I (<6 ani) la “Cupa Lăpuşneanu” – 2012
Locul V (echipe) la concursul “Şah în grădiniţă” – 2012

Roman Eliza

Vicecampioană mondială şcolară la blitz (Iaşi 2012)
Componentă a lotului naţional (F8)
Locul 22 (U9) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul III (şah rapid) la Campionatul Naţional pentru copii şi juniori (2012)
Locul III la Campionatul Naţional de  Şah pe echipe (2011)
Locul II (şah rapid) la Campionatul Naţional de  Şah pe echipe (2011)
Locul II (blitz) la Campionatul Naţional de  Şah pe echipe (2011)
Locul I (echipe) la concursul “Şah în şcoală” (2011)
Locul I (echipe) la concursul “Şah în grădiniţe” (2010)
Locul II la concursul individual “Şah în şcoală” (2011)
Locul III la concursul individual “Şah în grădiniţe” (2010)
Locul I la Festivalul de şah “Miron Costin” (2010)
Locul III la Festivalul de şah “Miron Costin” (2011)
Locul I la “Cupa Unirii” (2012)
Locul I la “Trofeul Speranţelor” (2010)
Locul II la “Trofeul Speranţelor” (2012)
Locul III (<8ani) la Cupa “Sărbătorile Iaşului”- 2012

 

Tanasă Paul-Iulian

Locul 59 (U9) la Campionatul Mondial Şcolar – Iaşi 2012
Locul I la Festivalul de şah “Miron Costin” (2011)
Locul II la “Trofeul Speranţelor” – feb. 2012
Locul II la “Trofeul Speranţelor” – apr. 2011
Locul III la “Cupa Speranţelor” – oct. 2012
Locul IV la “Trofeul Speranţelor” – ian. 2011
Locul V la “Trofeul Speranţelor” – feb. 2011

Nechita Bogdan-Gabriel

Gheorghieş Alexandru

Locul I (<6 ani) la Cupa “Micul şahist” – aug. 2012
Locul I (<6 ani) la “Cupa Lăpuşneanu” – 2012
Locul V (echipe) la concursul “Şah în grădiniţă” – 2012

Adăscăliței Ștefan-Alexandru

Caunic Rareș-Octavian

Rusu Paul-Adelin

Tanasă George-Constantin